

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 1.2 mm |
| Length | 2.0066 mm |
| Width | 2.0066 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 1.2 mm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Type | Wirewound |
| Current Rating | 1.35 A |
| DC Resistance (DCR) | 107 mΩ |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 2.2 µH |
| Core Material | Ferrite |
| Saturation Current | 1.35 A |
| Max Saturation Current | 1.35 A |
| Max Temperature Rise Current | 1.37 A |
| Temperature Rise Current | 1.5 A |
| Max Length | 2.1 mm |
| Max Width | 2.1 mm |
| Min Length | 1.9 mm |
| Min Width | 1.9 mm |
Stock: 2047
Distributors
pcbx
Unit Price$0.20006
Ext.Price$0.20006
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.20006 | $0.20006 |
| 10 | $0.16329 | $1.63290 |
| 50 | $0.14805 | $7.40250 |
| 100 | $0.13423 | $13.42300 |
| 500 | $0.12072 | $60.36000 |
| 1000 | $0.10857 | $108.57000 |
| 3000 | $0.10104 | $303.12000 |
| 5000 | $0.09404 | $470.20000 |
